Miłość z morderstwem w tle – recenzja książki „Zbrodnie pozamałżeńskie”

978-83-8083-168-1Miłość, która się wypala. Codzienność pozbawiająca związek niezwykłości. Czasem jedynym sposobem na ożywienie relacji damsko-męskiej jest… zbrodnia!

Agnieszka Lingas-Łoniewska i Daniel Koziarski stworzyli wspólnie książkę, która wręcz kipi negatywnymi emocjami.Krzyki, wyzwiska i uprzedzenia wylewają się niemal z każdej strony powieści. Efekt? Zaskakujący. Choć muszę przyznać, że momentami czułam się nieco przytłoczona nadmiarem emocji. Mimo wszystko oczekiwałam jakichkolwiek elementów względnego spokoju, przebłysków radości czy też nadziei na to, że dane wydarzenia nie muszą wcale kończyć się depresją i złamanym sercem.

„Zbrodnie pozamałżeńskie” podzielone są fabularnie na dwie części. Naprzemiennie poznajemy losy czworga bohaterów – Marcina i Alicji, zmagających się z odmiennością swoich charakterów oraz Arka i Marty – którzy raczej żyją obok siebie, niż ze sobą. Obie pary zmagają się z wieloma problemami, nie tylko tymi natury miłosnej. Zgodnie z tytułem, pojawiają się liczne zbrodnie – zarówno te małe, jak i całkiem poważne w skutkach.

Ostre, wręcz brutalnie obrazowe, pióro Koziarskiego połączyło się tutaj z delikatnym, kobiecym i emocjonalnym stylem Lingas-Łoniewskiej. Śmiało można powiedzieć, że zderzyły się ze sobą dwa zupełnie różne światy, co niewątpliwie książce wyszło na dobre. W „Zbrodniach pozamałżeńskich” znajdziemy więc sporą dozę autentyzmu, burzę emocji, cięte riposty i doskonale budowane napięcie. Tutaj nie ma miejsca na nudę, każda strona ciekawi i wymusza na czytelniku dalszą lekturę.

Duet Lingas-Łoniewskiej i Koziarskiego to zdecydowanie jedno z lepszych pisarskich połączeń. Z przyjemnością przeczytałabym kolejny wspólny projekt tych autorów. Warto zapoznać się ze „Zbrodniami…” – to lektura, w której zarówno panie, jak i panowie, znajdą coś dla siebie. Polecam!

978-83-8083-168-1Tytuł: Zbrodnie pozamałżeńskie
Autorzy: Agnieszka Lingas-Łoniewska, Daniel Koziarski
Cykl: jednotomowa
Wydawnictwo: Novae Res
Data wydania: 2016
ISBN: 978-83-8083-168-1
Liczba stron: 368
Cena: 34 zł
Ocena: 4,5/6

Marcin, piłkarz u szczytu formy, staje przed szansą zrobienia wielkiej kariery. Jednak radość z sukcesów na boisku przyćmiewają jego problemy małżeńskie. Alicja, pracownica naukowa, zdaje się nie zauważać ani osiągnięć męża, ani jego potrzeb, i skupia się na swoich sprawach. Marcin, zazdrosny o Adama, przyjaciela Alicji z uczelni, uruchamia niebezpieczne kontakty, żeby dać nauczkę rywalowi. Ale sytuacja komplikuje się, kiedy Adam najpierw przepada bez wieści, a potem zostaje odnaleziony martwy.

Tymczasem sąsiedzi Marcina i Alicji – wzięty adwokat Arek i zajęta domem oraz wychowywaniem dziecka Marta – również przechodzą przez trudny okres swojej małżeńskiej relacji. Arek nie ma świadomości, że jego trzymana pod kloszem żona zaczyna odreagowywać frustrację, zdradzając go ze studentem Damianem. Zaś sam Arek odkrywa w sobie wielopoziomową fascynację pracującym u niego aplikantem Maciejem, który zdaje się skrywać jakąś mroczną tajemnicę.

Logo Novae Res

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s