Premiery tygodnia (01.12.2016)

7742889-315 stycznia 2009 roku cały świat był świadkiem „Cudu na rzece Hudson”, kiedy to kapitan „Sully” Sullenberger posadził uszkodzony samolot na zimnych wodach rzeki Hudson, ratując życie 155 osobom znajdującym się na pokładzie. Jednak, mimo że opinia publiczna i media głośno wychwalały Sully’ego za jego wyjątkowe umiejętności lotnicze, w czasie śledztwa zostały ujawnione fakty, które mogły zniszczyć jego reputację i karierę.

Tytuł: Sully
Reżyseria: Clint Eastwood
Scenariusz: Todd Komarnicki
Gatunek: Biograficzny, Dramat
Produkcja: USA
Premiera: 2 grudnia 2016 (Polska), 8 września 2016 (świat)
Obsada: Aaron Eckhart, Tom Hanks, Autumn Reeser, Jerry Ferrara, Laura Linney

7755999-3Kubo jest dobrym, pokornym chłopcem, który u boku matki mieszka w skromnej wiosce na końcu świata. Każdy dzień toczy się tym samym spokojnym rytmem – do czasu, kiedy chłopca odwiedza duch przeszłości, który zmienia jego przeznaczenie. Aby przetrwać, Kubo musi odnaleźć magiczną zbroję należącą do jego ojca – największego samuraja, jakiego kiedykolwiek nosiła Ziemia. W poszukiwaniach towarzyszą mu dobre duchy i pradawne bóstwa, które wspierają go magicznymi mocami. Tak Kubo wyrusza w fascynującą, pełną niebezpieczeństw podróż śladami swej rodziny. Podróż ta pozwoli mu poczuć dumę z tego, kim jest i uwierzyć, że możliwe jest wszystko.

Tytuł: Kubo i dwie struny
Reżyseria: Travis Knight
Scenariusz: Marc Haimes, Chris Butler
Gatunek: Animacja, Familijny, Fantasy
Produkcja: USA
Premiera: 2 grudnia 2016 (Polska), 13 sierpnia 2016 (świat)
Polski dubbing: Bernard Lewandowski, Lidia Sadowa, Tomasz Borkowski, Wojciech Paszkowski, Agnieszka Kunikowska

7755289-3W sennej wiosce, gdzieś na koreańskiej prowincji, dochodzi do szeregu gwałtownych i szokujących zgonów – być może morderstw. Jakby tego było mało, część mieszkańców zaczyna zdradzać oznaki tajemniczej, prowadzącej do szaleństwa choroby. Na czele dochodzenia staje poczciwy, ospały Jong-goo, którego rutyna zawodowa do tej pory ograniczała się do wysiadywania na komisariacie i „patrolowania” okolicy. Jest on zupełnie nieprzygotowany do prowadzenia tak skomplikowanego śledztwa,, a będzie ono dla niego bardzo ważne, gdy także jego ukochana córeczka zacznie wykazywać symptomy opętania… Sytuacja szybko wymyka się spod kontroli, zamieniając się w ciąg przerażających i niedających się logicznie wytłumaczyć zdarzeń. Konfrontacja z potężnymi mocami sprawi, że Jong-goo będzie musiał zawiesić wiarę w świat, który do tej pory znał. Co robić, komu zaufać? 

Tytuł: Lament
Reżyseria: Hong-jin Na
Scenariusz: Hong-jin Na
Gatunek: Thriller
Produkcja: Korea Południowa
Premiera: 2 grudnia 2016 (Polska), 12 maja 2016 (świat)
Obsada: Do-Won Kwak, Jeong-min Hwang, Woo-hee Cheon, Jun Kunimura, Hwan-hee Kim

7755259-3Amaia pochodzi z Kraju Basków, nie lubi się stroić a swoim temperamentem mogłaby obdzielić połowę Hiszpanii. Właśnie rzucił ją narzeczony, a do miasta przyjeżdża ojciec by poznać ukochanego córki. Rodzina dla Baska to rzecz święta, dlatego dziewczyna decyduje się na mały przekręt. Poznany na wycieczcie do Sewilli Rafa, rodowity Andaluzyjczyk, czyli największy wróg, wydaje się być najgorszym pomysłem na ratunek. Ale być może najlepszym sposobem na wybrnięcie z tarapatów są kolejne tarapaty? Dzikie historie w hiszpańskim stylu z hiszpańskim charakterem i temperamentem.

Tytuł: Hiszpański temperament
Reżyseria: Emilio Martínez Lázaro
Scenariusz: Borja Cobeaga, Diego San José
Gatunek: Komedia
Produkcja: Hiszpania
Premiera: 2 grudnia 2016 (Polska), 14 marca 2014 (świat)
Obsada: Clara Lago, Dani Rovira, Carmen Machi, Karra Elejalde, Alberto López

7755682-3Film został zainspirowany prawdziwą historią o nadzwyczajnej odwadze i wielkiej sile miłości. Pięcioletni chłopiec gubi się na ulicach Kalkuty, tysiące kilometrów od domu. Napotkanym ludziom nie jest w stanie powiedzieć o sobie wiele. Nie zna nazwiska ani adresu rodziny. Zdany wyłącznie na siebie, musi stawić czoła zagrożeniom czekającym na ulicach wielomilionowego miasta. W najmniej oczekiwanym momencie jego los odmienia para Australijczyków. 25 lat później, już jako mężczyzna, wyrusza na poszukiwanie utraconego domu i rodziny.

Tytuł: Lion. Droga do domu
Reżyseria: Garth Davis
Scenariusz: Luke Davies
Gatunek: Dramat
Produkcja: Australia, USA, Wielka Brytania
Premiera: 2 grudnia 2016 (Polska), 10 września 2016 (świat)
Obsada: Dev Patel, Rooney Mara, David Wenham, Nicole Kidman, Tannishtha Chatterjee

7763308-3Buntownik, wizjoner, gwiazda rocka, ale przede wszystkim: pisarz. Fascynująca historia Paulo Coelho zaczyna się o wiele wcześniej niż wydanie jego pierwszej książki. Już jako młody chłopak wiedział, że chce być pisarzem. Jego młodość przypadła na burzliwe czasy lat 60-tych i 70-tych. Eksperymenty z używkami, wolna miłość, przymusowe wizyty na oddziałach psychiatrycznych, bunt przeciwko władzy i współudział w powstaniu brazylijskiej sceny rock’n’rolla stworzyły człowieka, którego książki pokochał cały świat.

Tytuł: Paulo Coelho. Niesamowita historia
Reżyseria: Daniel Augusto
Scenariusz: Carolina Kotscho
Gatunek: Biograficzny, Dramat, Muzyczny
Produkcja: Brazylia, Hiszpania
Premiera: 2 grudnia 2016 (Polska), 14 sierpnia 2014 (świat)
Obsada: Júlio Andrade, Ravel Andrade, Fabiana Gugli, Paz Vega, Nancho Novo

7765991-3W życiu nie ma przypadków, a za każdy grzech czeka nas kara. To miała być zwyczajna wycieczka, na zabicie czasu, po malowniczej okolicy Amsterdamu. Gdy autobus z turystami psuje się po środku pustkowia, na jaw wychodzi sekret, który łączy pozornie przypadkowych ludzi. Szukając schronienia w opuszczonym młynie odkryją, że w lokalnej, krwawej legendzie, jest więcej, niż tylko ziarno prawdy, a wrota piekieł czekają na przyjęcie grzeszników.

Tytuł: Diabelski młyn
Reżyseria: Nick Jongerius
Scenariusz: Chris W. Mitchell, Suzy Quid
Produkcja: Holandia
Premiera: 2 grudnia 2016 (Polska), 18 kwietnia 2016 (świat)
Obsada: Noah Taylor, Charlotte Beaumont, Patrick Baladi, Ben Batt, Adam Thomas Wright

7742833-3Takiego miejsca nie było wcześniej na mapie Europy Wschodniej, w Bloku Komunistycznym. Jarocin – niewielkie miasteczko w Wielkopolsce staje się symbolem niezależności, buntu i wolności w represjonującym systemie. A dokonuje tego muzyka rockowa. Festiwal w Jarocinie – enklawa wolności i normalności. Szefowie partii w Warszawie początkowo nie zauważają tego zjawiska, w stolicy nikt nie wie, gdzie znajduje się to niespełna 20-tysięczne miasteczko. Tymczasem kilkadziesiąt tysięcy zbuntowanych młodych ludzi co roku zjeżdża do Jarocina, aby posłuchać muzyki granej i tworzonej przez ich rówieśników. To ona staje się głosem pokolenia Polaków niezadowolonych z ówczesnej rzeczywistości i popycha ich do działania. Działa jak katalizator i coraz więcej muzyków tworzy sztukę buntu i wyzwolenia z okowów totalitarnego absurdu. 

Tytuł: Jarocin. Po co wolność
Reżyseria: Leszek Gnoiński, Marek Gajczak
Scenariusz: Marek Gajczak, Leszek Gnoiński
Gatunek: Dokumentalny
Produkcja: Polska
Premiera: 2 grudnia 2016 (Polska), 14 maja 2016 (świat)
Obsada: Jerzy Owsiak, Robert Brylewski, Muniek Staszczyk, Krzysztof Skiba, Krzysztof Grabowski

7756600-3David (reżyser i scenarzysta filmu oraz odtwórca głównej roli) to przepracowany i uzależniony od technologicznych nowinek pracownik agencji reklamowej. Pracuje nad kampanią dla nowej generacji okularów pozwalających ujrzeć „ulepszoną rzeczywistość”. Jego związek z dziewczyną – instruktorką jogi Julilette (Nora Zehetner, „Mad Men”) – przechodzi kryzys. David zazdrości swojemu kumplowi Wimowi (Dan Gill, „The Office”) wspaniałego życia z seksowną Sophie (Alexia Rasmussen, „Listen To Your Heart”). Postanawia wykorzystać okulary, aby stworzyć rzeczywistych rozmiarów awatara Sophie. Fantazja i rzeczywistość mieszają się. Namiętności sięgają zenitu i sprawy wymykają się spod kontroli. W jednej ze scen para uprawia seks w designerskim lofcie. W szczytowym momencie mężczyzna łapie smartfon i robi zdjęcie. On nie tyle uprawia seks, co obserwuje siebie uprawiającego seks – jest zarówno aktorem, jak i widownią. No i oczywiście my – jako widzowie – obserwujemy go w trakcie, gdy on obserwuje siebie samego.

Tytuł: Creative Control
Reżyseria: Benjamin Dickinson
Scenariusz: Benjamin Dickinson, Micah Bloomberg
Gatunek: Komedia obyczajowa
Produkcja: USA
Premiera: 2 grudnia 2016 (Polska), 14 marca 2015 (świat)
Obsada: Benjamin Dickinson, Nora Zehetner, Dan Gill, Alexia Rasmussen, Reggie Watts

7761608-3Kolejna część przebojowej serii o rywalizujących na śmierć i życie wampirach i Lykanach. Dwa zwaśnione światy przenikają się w brutalnej walce o supremację i przeżycie. W postać pięknej i przebiegłej Selene ponownie wcieli się Kate Beckinsale.

Tytuł: Underworld: Wojny krwi
Reżyseria: Anna Foerster
Scenariusz: Cory Goodman
Gatunek: Horror, Akcja
Produkcja: USA
Premiera: 2 grudnia 2016 (Polska), 24 listopada 2016 (świat)
Obsada: Kate Beckinsale, Theo James, Charles Dance, Tobias Menzies, Lara Pulver

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s