Nauka doda ci skrzydeł

Adobe Photoshop PDFKolorowe kredki, naklejki i cała masa ptaków do pokolorowania! Powstała kolejna książeczka dla dzieci z cyklu „Kolorowa edukacja”. Tym razem tematem są ptaki żyjące w Polsce.

To jedna z lepszych książek dla dzieci jakie ostatnio wpadły mi w ręce. Jestem pewna, że najmłodsi będą mieć przy niej nie lada frajdę. Na każdej stronie umieszczono rysunki różnych gatunków ptaków. Zaznaczono nawet najmniejsze detale, przez co dziecko może dokładnie pokolorować dany rysunek. Za wzór posłuży naklejka, którą musi dopasować do odpowiedniego gatunku ptaka.

Oczywiście nie jest to jedyna forma nauki. Każda kolorowanka opatrzona jest krótką historyjką opowiadaną z punktu widzenia danego ptaka. Opowiastki te stworzył zespół przyrodników związanych z Ogrodem Botanicznym Uniwersytetu Warszawskiego. Rodzic nie powinien mieć więc wątpliwości czy jego dziecko czyta prawdziwe informacje czy wymysły jakiegoś autora.

Trzeba przyznać, że te opisy są nie tylko niezwykle bogate w informacje, ale i błyskotliwe, a niekiedy nawet i zabawne. Ponadto zawierają takie informacje, które dziecko z pewnością zapamięta na dłużej. Często autorzy podają jak dany ptak „śpiewa” lub gdzie najczęściej można go spotkać. Spodobał mi się opis dudka – tutaj przy okazji tłumaczy się dziecku znane zwroty frazeologiczne.

Podsumowując, „Ptaki Polski” to ciekawa alternatywa dla zwykłych kolorowanek. Dziecko na pewno będzie mieć dużo więcej frajdy przy okazji przyswajając wiedzę i poznając ciekawe informacje na temat ptaków. Polecam!

Adobe Photoshop PDFTytuł: Ptaki Polski
Autor: Michał Kryciński, Krystyna Jędrzejewska-Szmek
Cykl: Kolorowa edukacja (#4 w serii)
Wydawnictwo: RM
ISBN: 978-83-7773-580-0
Data wydania: 2016
Liczba stron: 52
Cena: 14, 90 zł
Ocena: 5/6

Kolorowa Edukacja . Ptaki Polski to książeczka napisana przez przyrodników z Ogrodu Botanicznego Uniwersytetu Warszawskiego.Książeczka złożona jest przejrzyście i czytelnie dla każdego malucha.Każda ze stron poświęcona jest innemu gatunkowi ptaków, a zawarte o nich informacje przedstawione są w formie ciekawych opowiastek. Do publikacji dołączone są również naklejki, które podpowiadają dziecku jakie kredki przygotować, by pokolorować danego ptaszka w barwach natury.

logo_2_big

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s