Krzyki, diabły i morderstwa

Jeśli macie wątpliwości, co do obsady, jeśli wydaje Wam się, że z fabułą jest coś nie tak, jeśli widzicie zestawienie horror + komedia… Uwierzcie mi, lepiej będzie jeśli odpuścicie sobie taki twór. Scream Queens jest tego absolutnie najlepszym dowodem. Seryjny morderca szukający zemsty na członkiniach bractwa Kappa House, rozwrzeszczana grupa dziewczyn i dorośli, którzy zachowują się gorzej niż dzieci – to świetny przepis na szmirę.

607975.1
źr. http://www.filmweb.pl/serial/Scream+Queens-2015-726196

Grace Gardner ( Skyler Samuels) wraz z Zayday Williams (Keke Palmer), Hester Ulrich (Lea Michele) i innymi dziewczynami pragną dołączyć do Domu Kappa. Jego przewodniczącą jest Chanel Oberlin (Emma Roberts), która wraz z grupą swoich „minionków” należy do uniwersyteckiej elity. Do tej pory do Domu Kappa mogły dołączyć tylko piękne dziewczyny, które posiadają bogatych rodziców. W tym roku jednak ulega to zmianie, ku dość oczywistemu niezadowoleniu Chanel.

Przybyciu Grace i jej nowych przyjaciółek towarzyszy pojawienie się tajemniczego mordercy, skrywającego się za maską diabła. Oczywiście owa postać jest niezwykle nieuchwytna (niczym „A” w Pretty Little Liars) i skutecznie wymyka się z rąk policji. Nikt nie ma więc kontroli nad poczynaniami diabła, nikt nie zna jego tożsamości, a sam morderca nie boi się nikogo. Krąży więc po kampusie z piłą mechaniczną i obcina ludziom głowy kosiarką do trawy. Nikt nie wie kiedy się pojawi, nikt nie potrafi go znaleźć. Jest jak duch. Niby ciekawa ta postać, ale serio? nikt nic nie wie, nikt nic nie widzi, a morderca paraduje sobie w krwistoczerwonym ubraniu, które widoczne jest ze znacznej odległości. Podejrzewam więc, że wszyscy bohaterowie mają dość poważną wadę wzroku.

źr. http://www.filmweb.pl/serial/Scream+Queens-2015-726196
źr. http://www.filmweb.pl/serial/Scream+Queens-2015-726196

Cała konstrukcja serialu opiera się zresztą na takiej prześmiewczej i absurdalnej fabule. Jest to zabieg jak najbardziej celowy, tylko wykonany w sposób dość nieudolny. Chociaż równie dobrze może to być kwestia tego, że jestem zbyt wymagającym odbiorcą, który nie rozumie zamysłu artystycznego Ryana Murphy’ego, Iana Brennana i Brada Falchuka – twórców serialu. Chyba zbyt długo żyję w świecie odpowiedzialnych dorosłych i racjonalnych zachowań. Doprawdy na oklaski zasługuje scena morderstwa Chanel #2 (Ariana Grande), która zamiast uciekać przed diabłem rzuca się do laptopa i umieszcza wpis na portalu społecznościowym, o tym, że właśnie jest mordowana.

Z jednej strony to bardzo irytuje, bo serial tego typu zachowaniami jest wręcz przepełniony. Z drugiej zamierzeniem twórców jest wyolbrzymienie wad naszego społeczeństwa (co widać na wyżej wymienionym przykładzie) i pokazanie jak irracjonalne są niektóre z naszych zachowań. Mam jednak niemiłe wrażenie, że tej absurdalności w Scream Queens jest tak dużo, że ten swego rodzaju morał gdzieś umyka i zupełnie nie trafia do świadomości odbiorców. Idealnie sprawdza się tutaj zasada – im mniej tym lepiej. Twórcy zdecydowanie przesadzili, przez co całokształt jest niestrawny.

607927.1
źr. http://www.filmweb.pl/serial/Scream+Queens-2015-726196

Krzyki, wrzaski i wszechobecny jazgot. Aż uszy bolą. To kolejny niezwykle irytujący element serialu. Nie ma się jednak co dziwić, wszystko zgodnie z tytułem. Królowe krzyku pojawiają się w każdym odcinku i to co najmniej kilkukrotnie. Każdy powód jest dobry, ważne żeby krzyczeć do utraty tchu. Najlepiej piskliwie – to daje najlepszy efekt.

Podsumowując, Scream Queens da się przetrwać, ale tylko z ciekawości. Jest to zupełnie nieudany projekt i mam szczerą nadzieję, że nie będzie kontynuowany. Strata pieniędzy, strata czasu i gardeł aktorek grających główne bohaterki. Nie polecam.

7694214.3Tytuł: Scream Queens
Czas trwania odcinka: 45 min
Sezony: 1 (2015)
Gatunek: Horror, Komedia
Scenariusz: Ryan Murphy, Ian Brennan, Brad Falchuk
Reżyseria: Ryan Murphy, Ian Brennan, Brad Falchuk
Produkcja: USA
Obsada: Emma Roberts, Skyler Samuels, Jamie Lee Curtis, Diego Boneta, Nick Jonas
Moja ocena: 3/10

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s