Homoseksualizm, musical i dwie zupełnie odmienne osobowości

c1add47beab92e74c90c27f7afc4cea6W dzisiejszych czasach homoseksualizm staje się coraz częściej poruszanym tematem. John Green, na spółkę z Davidem Levithanem, postanowił stworzyć kolejną powieść poruszającą problemy amerykańskich nastolatków. Will Grayson, Will Grayson to zadziwiająca historia dwóch zupełnie różnych chłopców o tym samym imieniu.
.
.
Pierwszy z nich nie wierzy w siebie. Czuje się bezwartościowym człowiekiem. W tajemnicy przed wszystkimi czatuje z pewnym chłopakiem. Nie wyobraża sobie dnia bez rozmowy z nim. To już nie jest przyjaźń, ale coraz głębsze uczucie. Gdy w końcu postanawiają się spotkać, nagle wszystko zaczyna się psuć, a ten dzień na zawsze odmieni życie Willa Graysona.
.
.
Drugi Will nie może narzekać na brak rozrywek. Przyjaźni się z Cooperem, a to już samo w sobie wymaga dużo uwagi i czasu. Tym bardziej, że pragnie on wystawić musical o… Willu. Chce mu w ten sposób podziękować za wsparcie jakie otrzymał od niego, gdy wyjawił mu, że jest gejem. W przerwach przy pomocy Cooperowi Will spotyka się ze swoją przyjaciółką. Jedyne czego pragnie, to odwzajemnienia uczucia jakim ją darzy.
.
.
Historia obu tytułowych bohaterów została wyraźnie podzielona. Green pisze swoim tradycyjnym stylem, dogłębnie analizując uczucia swych bohaterów i tworząc scenariusz do gejowskiego musicalu. Levithan pisze nie używając absolutnie żadnych wielkich liter i nie przestrzegając zasad interpunkcji. Jeśli w jego rozdziałach pojawia się gdzieś duża litera, to tylko dlatego, że jego bohater czuje do danej rzeczy czy osoby szacunek, sentyment lub podziw.
.
.
Nietrudno zgadnąć czyje pióro wprowadza nas w akcję w danym momencie. Łatwo jest więc porównywać twórczość obu panów. Przeczytałam wiele książek Greena, ta wyszła mu najlepiej. Nie jestem w stanie przyczepić się do czegokolwiek. Dobra robota! Levithan natomiast kompletnie mnie zauroczył. Jego Will Grayson jest typem niewierzącego w siebie buntownika i Levithan doskonale to przekazał. Rozdziały pisane w narracji pamiętnikarskiej, pozbawione wielkich liter i ubarwione przekleństwami idealnie pokazują ten buntowniczy charakter postaci. Muszę sięgnąć po jego kolejne książki. I to jak najszybciej!
.
.
Tylko jedna postać przeplata się regularnie w obu historiach. Wbrew pozorom to nie tytułowi bohaterzy są w tej powieści najważniejsi. Mają oni za zadanie jedynie pomóc nam w zrozumieniu najważniejszej historii, nieco ukrytej w tej książce.
.
.
Jeszcze tyle chciałoby się powiedzieć o tej książce! Wywarła na mnie ogromne wrażenie. Każdy powinien się z nią zapoznać bez względu na wiek. To idealny sposób na naukę tolerancji, śledzenie skomplikowanych wątków miłosnych i poznanie, czym jest prawdziwa przyjaźń. Polecam z całego serca!
.
.
c1add47beab92e74c90c27f7afc4cea6Cykl: jednotomowa
Autor: John Green, David Levithan
Wydawnictwo: Bukowy Las
ISBN: 9788364481727
Data wydania: 2015
Liczba stron: 368
Cena: 34,90
Moja ocena: 6/6 ♥
.
.
Jedna mroźna noc w najbardziej nietypowym zakątku Chicago i dwójka nastolatków, o nazwisku Will Grayson, których drogi się krzyżują. Światy Will Graysonów zderzają i splatają się. Ich życie obiera nowy i nieoczekiwany kierunek, ku romantycznemu tournee do serca i epickiej produkcji musicalu.
Zabawna, wzruszająca i głęboko wnikliwa, wspólna powieść Johna Greena i Davida Levithana, jest pełna zaangażowania dwóch serc i humoru, który zdobywa legiony wiernych fanów.
 

Jedna uwaga do wpisu “Homoseksualizm, musical i dwie zupełnie odmienne osobowości

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s